Stary przewód dymowy


Mam na poddaszu komin, do którego był kiedyś podłączony piec kaflowy. Teraz zamierzam podłączyć do niego kominek. Ten komin ma przewód dymowy o wymiarach mniej więcej 15 x 30 cm. Czy przed podłączeniem kominka powinienem wstawić tam jakąś rurę, na przykład stalową, czy wystarczy to, co jest? Komin jest z cegły i otynkowany. 
 Od miejsca połączenia z kominkiem do wylotu ma około 3 m.

Przekrój przewodu dymowego jest wystarczający, jest on natomiast zbyt krótki. Od podłączenia kominka do wylotu nad dachem powinny być co najmniej 4 m. Należałoby więc wydłużyć go przynajmniej o metr. W przewodzie dymowym powinno się zamontować wkład kominowy odpowiedni do współpracy z kominkiem, zwłaszcza jeśli kominek ma być zamknięty. Dym powstający podczas palenia w kominku zamkniętym (wyposażonym we wkład kominkowy) ma niższą temperaturę niż powstający w kominku otwartym. To sprzyja wykraplaniu się z niego wilgoci (wilgoć może także pochodzić z drewna, którego wilgotność trudno jest określić na oko, więc nawet gdy kupuje się je jako suche – o wilgotności poniżej 20% – nie można mieć do końca pewności, że takie właśnie jest), co w połączeniu z zanieczyszczeniami nagromadzonymi przez lata w kominie bę-dzie powodowało jego szyb­kie niszczenie. Na zew­nątrz komina mogą się pojawić ciemne cuchnące plamy i wtedy nie obejdzie się już bez jego poważne­-go remontu. Lepiej tego uniknąć. Do wspomnianego przewodu dymowego nie wolno podłączać równolegle żadnego innego urządzenia wytwarzającego spaliny (dym). Każde musi być obsługiwane przez osobny przewód kominowy (spalinowy lub dymowy).

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty