Chwastnica zarasta trawnik


W tym roku założyłem trawnik. Niestety, pojawiła się na nim w dużych ilościach chwastnica jednostronna. Czy jest jakiś sposób na jej zniszczenie? Czy jest to chwast jednoroczny, czy wieloletni? Mój trawnik jest dość duży i mechaniczne usuwanie roślin jest bardzo uciążliwe.
Chwastnica jednostronna jest trawą jednoroczną. Niestety, nie ma herbicydów, które zniszczyłyby ten chwast, oszczędzając gatunki traw tworzących murawę. Najlepiej jest więc wyrywać go, nie dopuszczając do tego, by zagłuszył trawy ozdobne, zwłaszcza na młodym trawniku. Żeby ograniczyć występowanie chwastu w następnych latach, wystarczy kosić trawnik, zanim dojrzeją i rozsieją się nasiona.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty