Czy można odliczyć nadwyżkę?


W 2003 r. zaciągnęłam kredyt hipoteczny, z którego finansuję budowę nowego domu. Budowa zostanie zakończona w tym roku. Odsetki od kredytu płacę już trzeci rok. Wiem, że będę mogła je odliczyć dopiero po zakończeniu budowy. Czy w PIT za 2005 r. będę mogła odliczyć także odsetki zapłacone w latach 2003-04? Czy jeśli „zabraknie” mi dochodu, będę mogła odliczyć je w przyszłości?
Tak. Ewentualna nadwyżka odsetek nad dochodem z 2005 r. będzie mogła być odliczona, jednak tylko od dochodu za 2006 r.

 .Generalnie odsetki od takiego kredytu zapłacone przed rokiem, w którym podatnik ma prawo złożyć PIT-2K i przystąpić do odliczeń w ramach ulgi odsetkowej, mogą być odliczone od podstawy obliczenia podatku w tym roku. Gdy jednak dochód jest zbyt mały, mogą być odliczone również w roku podatkowym bezpośrednio następującym po roku, w którym podatnik po raz pierwszy odliczył odsetki. W tym przypadku odliczeniu podlega wyłącznie różnica między sumą odsetek przypadających do odliczenia a kwotą odsetek faktycznie odliczonych w roku, w którym podatnik dokonał pierwszego odliczenia.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty