Czy można ubezpieczyć nie swój dom?


W jednej z firm mogę ubezpieczyć dom jednorodzinny na preferencyjnych warunkach. Nie mam jednak własnego domu, ale chciałbym skorzystać z tej oferty i ubezpieczyć dom moich rodziców (im nie przysługuje ta promocja). Czy to możliwe? Oczywiście, można zawrzeć taką umowę.
Taka forma ubezpieczenia nazywa się umową na rzecz osoby trzeciej. Ubezpieczający – czyli osoba, która zawiera umowę – jest odpowiedzialny za podanie prawidłowych danych we wniosku oraz opłacenie składki.
Jeżeli nie umówiono się inaczej, wszelkie prawa z umowy – a przede wszystkim prawo do otrzymania odszkodowania – ma ubezpieczony, czyli osoba, na rzecz której zawarto ubezpieczenie (w tym wypadku rodzice).
Nie jest konieczne, aby ubezpieczający i ubezpieczony byli spokrewnieni. Można ubezpieczyć obcą osobę i nawet nie musi ona wiedzieć o tym, że na jej rzecz została zawarta umowa (choć z praktycznych względów zdarza się to niezwykle rzadko).
W momencie zawarcia umowy firmy ubezpieczeniowe zazwyczaj proszą o wskazanie właścicieli mienia podlegającego ochronie ubezpieczeniowej – innych niż osoba zawierającą umowę. Niezależnie od tego w trakcie postępowania likwidacyjnego firma musi się upewnić, czy wypłata odszkodowania nastąpi do rąk właściciela danej rzeczy
Uwaga ta strona utrzymuje się dzięki reklamą . Każdy kliknięcie w nie daje mi parę groszy. Nie bądź sknera .Z góry dzięki 

Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi