Czy należy nawozić trawnik jesienią?


W sprzedaży są specjalne nawozy do jesiennego nawożenia trawnika. Czy trzeba je stosować i czym różnią się od „normalnych” nawozów? 

Nawozy przeznaczone do jesiennego zasilania trawnika (a także innych roślin) zawierają fosfor i potas, nie mają natomiast azotu. Warto je stosować (choć nie jest to bezwzględnie konieczne), bo poprawiają kondycję roślin i sprawiają, że lepiej zimują. Nawet mniej odporne na mróz gatunki traw nie wymarzają, a trawnik już od wczesnej wiosny jest ładny i zielony. Poza tym minerały zawarte w nawozie sprawiają, że wiosną rośliny mają zapewniony lepszy start. Jesienią nie wolno stosować zwykłych nawozów, które zawierają azot. Pobudza on rośliny do wzrostu i sprawia, że mają efektowne intensywnie zielone liście, ale znacznie gorzej zimują.
 

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty