Czy podatek liniowy wyklucza ulgę?


Z tytułu działalności gospodarczej przeszłam na 19-procentowy podatek liniowy. Jednak osiągam też dochody ze stosunku pracy. Czy w związku z poniesieniem wydatków na remont mieszkania mam prawo do ulgi remontowej?

TAK, ale wyłącznie od dochodów ze stosunku pracy opodatkowanych na zasadach ogólnych w zeznaniu PIT-37. Przychodów (dochodów) z pozarolniczej działalności gospodarczej opodatkowanych według jednolitej 19-procentowej stawki podatku wykazywanych w zeznaniu PIT-36L nie pomniejsza się bowiem o odliczenia i zwolnienia od dochodu oraz podatku, w tym między innymi o odliczenia od podatku z tytułu ulgi remontowo-modernizacyjnej.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty