Czy sąsiad może mnie obserwować?


Sąsiad zamontował na swoim domu kamerę, przez którą monitoruje bez przerwy znaczną część mojej posesji. Jest to dla mnie sytuacja nie do zniesienia, gdyż cały czas mam świadomość, że nas podgląda. Czy może tak postępować?

Monitorowanie cudzej posesji wbrew woli jej właściciela jest niedopuszczalne. Nie można wprawdzie wskazać przepisów karnych, które by wprost zabraniały takiego działania (nie jest to tajna obserwacja zastrzeżona dla odpowiednich służb), ale można to potraktować jako naruszenie dóbr osobistych. W takim wypadku osoba poszkodowana może żądać zaprzestania takich działań, a także zadośćuczynienia pieniężnego.
Jeśli rozmowy nie pomogą, można dochodzić tych roszczeń  przed sądem cywilnym. Trzeba jednak wtedy udowodnić, że rzeczywiście doszło do naruszenia dóbr osobistych, na przykład prawa do prywatności, i wykazać, na czym to naruszenie polegało.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty