Ile ulg dla żyjących na kocią łapę?


Kupiłem razem z moją dziewczyną nowo wybudowane mieszkanie na współwłasność. Kredyt bankowy też zaciągnęliśmy wspólnie. Czy możemy korzystać z ulgi odsetkowej, a jeśli tak, to jakie przysługuje nam odliczenie?
W takiej sytuacji obie osoby mogą skorzystać z ulgi odsetkowej, oczywiście jeśli spełniają wszystkie warunki określone w przepisach. Każdemu ze współwłaścicieli przysługuje odrębny limit, a więc prawo odliczenia wydatków na spłatę odsetek od kredytu zaciągniętego w wysokości nieprzekraczającej kwoty 189 000 zł.
Ze względu na to, że również kredyt jest wspólny, każdy ze współwłaścicieli dla skutecznego odliczenia odsetek musi mieć dowód ich wpłaty zawierający jego nazwisko. Przyjęcie przez jednego z kredytobiorców ciężaru spłaty całości kredytu pozbawia drugiego możliwości udokumentowania zapłaty odsetek i skorzystania z ulgi podatkowej.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty