Inny kocioł - inny komin


Jestem na etapie wyboru kotła. Ma być opalany drewnem – tradycyjny lub zgazowujący. Problem dotyczy komina. Był on zbudowany zgodnie z projektem, a ten przewidywał ogrzewanie domu kotłem gazowym. Komin do takiego kotła nie musi mieć dużej średnicy – u mnie wynosi ona 130 mm (wysokość komina 6 m). Czy ten komin będzie wystarczający do kotła na drewno, czy trzeba go przerobić? 
U.Minimalne wymiary przewodów spalinowych zostały określone w Warunkach technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Dla kotłów grzewczych na paliwa stałe wynoszą one co najmniej 14 x 14 cm lub ø 15 cm (powierzchnia przekroju minimum 196 cm – w przypadku przewodu prostokątnego – lub 177 – gdy jest okrągły). Przekrój przewodu spalinowego w opisanym domu wynosi blisko 133 cm, czyli jest około 25% za mały.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty