Jak naprawić uszczelnienie?


Styk obrzeża wanny z płytkami ściennymi był wypełniony silikonem. Po kilku kąpielach silikon zaczął się rozrywać, aż powstała nieosłonięta szczelina. Dlaczego tak się stało? W jaki sposób mogę dokleić brakujący silikon?

Przyczyną prawdopodobnie było niewłaściwie przeprowadzone silikonowanie. Kiedy wanna jest pusta, jej obrzeża znajdują się wyżej i szczelina między wanną a płytkami jest niewielka. Po nalaniu do wanny wody jej górna powierzchnia się obniża, a więc szczelina się rozszerza i rozrywa silikonowe złącze. Dlatego silikonowanie powinno się przeprowadzać po napełnieniu wanny wodą – wówczas szczelina jest największa, dzięki czemu można dokładnie wypełnić ją silikonem. Po wylaniu wody obrzeże wanny powraca na górę – szczelina się zmniejsza i silikon jest ściskany. Dzięki temu nie grozi mu rozerwanie. Uszkodzonego styku nie wolno uzupełniać, łącząc stary silikon z nowym. Wszystkie pozostałości trzeba dokładnie oderwać, wydłubać albo zmyć specjalnym olejem lub rozpuszczalnikiem do silikonów i dopiero wtedy można wypełnić szczelinę nowym silikonem – tym razem po obciążeniu wanny.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty