Jak pozbyć się drzewa sąsiada


Konary drzewa owocowego rosnącego na gruncie sąsiada przechodzą nad ogrodzeniem na moją działkę. Czy mogę obciąć zwisające nad moją nieruchomością gałęzie lub zrywać z nich owoce?

Tak. Właściciel gruntu może obciąć i zachować dla siebie korzenie, gałęzie i owoce przechodzące z sąsiedniego gruntu, ale powinien on wcześniej wyznaczyć sąsiadowi odpowiedni termin ich usunięcia.
Owoce, które spadły z drzewa lub krzewu na grunt sąsiedni, stanowią jego pożytki i przypadają właścicielowi gruntu sąsiedzkiego.
Właściciel drzewa może wejść na grunt sąsiedni w celu usunięcia zwisających z jego drzew gałęzi lub owoców. Właściciel sąsiedniego gruntu może jednak żądać naprawienia wynikłej stąd szkody.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty