Jak wyrównać kolor parkietu


Przed rokiem w moim salonie fachowiec ułożył parkiet z klepki bukowej. Zastosował lakier podkładowy Domalux Capon, a następnie lakier Domalux do parkietu. Teraz w miejscach osłoniętych meblami i dywanami podłoga jest wyraźnie jaśniejsza. Co mogło być przyczyną jej ściemnienia? W jaki sposób można wyrównać kolor podłogi?
Lakiery rozpuszczalnikowe słabiej niż wodne chronią drewno przed zmianą koloru pod wpływem światła. Nawet zastosowanie pod nie podkładu nie zabezpieczy całkowicie podłogi.
Przy zmianie ustawienia mebli czy ułożenia dywanu odsłaniane będą jaśniejsze miejsca. Po jakimś czasie kolor podłogi się wyrówna. To, jak długo będzie to trwało, zależy od nasłonecznienia pokoju. Przykładowo gdy okna wychodzą na południowy zachód, w lecie może to zająć tylko miesiąc, w zimie będzie trwało kilka miesięcy.
Inny, bardziej radykalny sposób na wyrównanie koloru parkietu to wycyklinowanie go i położenie lakieru wodnego, najlepiej poliuretanowego, który nie żółknie. Taki lakier z filtrami UV bardzo dobrze ochroni drewno przed zażółceniem i ściemnieniem. Jednak na pracujące gatunki drewna, na przykład buk, pod lakier wodny należy użyć podkładu, który nie skleja brzegów klepek drewna.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty