Jaki limit ulgi po ślubie?


W 2004 r. zawarłam związek małżeński. Wcześniej i już jako małżonkowie oboje ponosiliśmy wydatki na remont swoich mieszkań. W jaki sposób możemy skorzystać z ulgi remontowej? Czy mamy do niej prawo?
Tak. Wysokość odliczeń od podatku z tytułu wydatków na remont lub modernizację mieszkania dotyczy jednak łącznie obojga małżonków (z wyjątkiem tych, w stosunku do których orzeczono separację).
Wydatki poniesione w 2004 r. zarówno przed, jak i po zawarciu związku małżeńskiego muszą być rozliczone wspólnie i w ramach jednego limitu ulgi remontowej. Mało tego – jeśli podatnicy w 2003 r. odliczali już wydatki związane z tą ulgą, muszą uwzględnić je we wspólnym limicie.
By skorzystać z odliczenia, małżonkowie muszą wypełnić wspólny PIT-D i wykazać w nim wydatki poniesione w 2004 r. na remont indywidualnie (przed ślubem) oraz wspólnie. Ponieważ małżeństwo nie trwało cały rok podatkowy, podatnicy muszą złożyć odrębne zeznania (PIT-36 lub PIT-37). Dlatego w końcowej części PIT-D powinni wykazać, jaka część kwoty przysługującego im odliczenia od podatku zostanie rozliczona przez każdego z nich

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty