Jaki żywopłot w cieniu?


Chcę posadzić żywopłot w ocienionej części działki. Słyszałem, że nadają się do tego buki. Czy to prawda? A może są jakieś inne rośliny, które będą rosły w cieniu? Ile roślin potrzeba na metr żywopłotu?
Buki dobrze znoszą przycinanie i można z nich formować żywopłoty. Dobrze rosną w cieniu oraz słońcu, najlepiej w próchnicznej i wilgotnej glebie. W ocienionej części działki dobrze też będzie rósł żywopłot z grabu pospolitego lub porzeczki alpejskiej, a także iglaków – cisu pospolitego i choiny kanadyjskiej.
Na metr żywopłotu potrzeba około trzech roślin (sadzi się je co 30-40 cm). Żeby żywopłot był gęstszy, rośliny lepiej jest posadzić na przemian w dwóch rzędach – wtedy na metr żywopłotu potrzeba około sześciu roślin. Ten sposób sadzenia poleca się w miejscach zacienionych, gdzie rośliny z reguły słabiej rosną i gorzej się zagęszczają.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty