Kto odlicza odsetki?


Tworzymy małą wspólnotę mieszkaniową. Zaciągnęliśmy kredyt bankowy na docieplenie naszego budynku. Spłacamy go z funduszu remontowego wspólnoty. Czy członkowie wspólnoty mieszkaniowej mogą odliczać sobie odsetki od tego kredytu?
Nie, żaden przepis ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych nie daje podstaw do odliczania przez członków wspólnoty mieszkaniowej zaciągniętego przez nią kredytu, nawet jeśli jest spłacany ze środków zgromadzonych w jej funduszu remontowym. Osoby mające tytuł prawny do zajmowanych mieszkań mogą odliczać od swojego podatku dochodowego wpłaty na wyodrębniony fundusz remontowy wspólnoty mieszkaniowej, jeżeli są stosownie udokumentowane i mieszczą się w granicach obowiązujących limitów ulgi remontowej.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty