Masa uroku na ścianach


Masy akrylowe pozwalają na uzyskanie nieograniczonej ilości efektów dekoracyjnych. Można skorzystać ze wzorów opracowanych przez fachowców lub zdać się na własną pomysłowość.
Moda na dekoracyjne wykańczanie ścian wewnętrznych nie mija. Przybywa też produktów dających nowe możliwości w tym zakresie. Należą do nich między innymi masy dekoracyjne. Są one sprzedawane w plastikowych wiaderkach. Nanosi się je tak jak tynki (pacą) lub tak jak farby (pędzlem lub wałkiem). Do fakturowania można używać najróżniejszych narzędzi i przedmiotów, na przykład: szczotek, pędzli, pacek, ścierek, szablonów, stempli, grzebieni.
Sprzedawane masy mają zazwyczaj kolor biały lub szary, ale można je barwić dowolnie. Są i masy biało-transparentne, które po zabarwieniu umożliwiają stworzenie efektu przenikających się kolorów. Nie mają bowiem takiej siły krycia jak masy zwykłe.
Masy dekoracyjne nadają się na wszystkie podłoża mineralne. Niektóre z nich trzeba nanosić na podłoża zagruntowane. Wszystkie mają dosyć krótki czas schnięcia – od ośmiu do dziesięciu minut – z wykonywaniem faktury trzeba się więc śpieszyć.

ZALETY MAS DEKORACYJNYCH

- Łatwo się je nanosi;
- można je barwić na dowolny kolor;
- są gotowe do użycia;
- pozwalają na uzyskanie różnych faktur;
- dobrze maskują drobne ubytki i nierówności ściany;
- przed użyciem nie wymagają dokładnego wygładzania ścian.

Stiuk dla niecierpliwych
Z perłowym połyskiem

Beton na niby


Sawanna w pokoju dziecięcym

Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi