Ocieplenie ściany szczytowej.


parterowy dom z poddaszem nieużytkowym, można nie ocieplać ścian szczytowych? Jak wysoko wyciągnąć izolację termiczną ścian parteru? Ocieplenie jest ułożone także na stropie. Czy trzeba ocieplać ściany poddasza?
 Ściany domu z poddaszem nieużytkowym nie muszą być ocieplane w całości. Wystarczy zakończyć zewnętrzną warstwę ocieplenia na poziomie 30-50 cm powyżej poziomu ocieplenia stropu pod poddaszem. Warto jednak przedłużyć ocieplenie tego stropu, wywijając je przynajmniej 30 cm na każdą ze ścian. Zabezpieczy to przed ucieczką ciepła przez miejsce oparcia stropu na ścianach zewnętrznych.
Jednak zakończenie ocieplenia na przykład na 1/4 wysokości ściany szczytowej może nie wyglądać zbyt estetycznie. Dodatkowo trzeba tak wykończyć górną krawędź ocieplenia, aby połączenie starej ściany z nową elewacją wykonaną na termoizolacji było szczelne – zwykle jest to obróbka blacharska. Z tych powodów ocieplenie zewnętrzne wykonuje się najczęściej na całej wysokości ściany lub przynajmniej do poziomu podbitki okapu dachu.
Nawet całkowite ocieplenie ściany szczytowej nie zwalnia z wywinięcia ocieplenia stropu na ścianę. Jeśli w ścianie szczytowej znajdują się otwory wentylacyjne, nie wolno ich zasłonić izolacją cieplną.

Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi