Ostrokrzew nie owocuje


Kilka lat temu kupiłem w szkółce ostrokrzew Meserwy, którym zachwyciłem się podczas pobytu w Anglii. Miałem nadzieję, że stanie się on zimową ozdobą ogrodu. Przez pierwsze lata rósł bardzo powoli, ale potem gwałtownie wybujał i nadmiernie się rozrósł. A przy tym pojawia się na nim niewiele owoców. Co może być tego przyczyną?
Szybko rosnący ostrokrzew można formować co roku, bo doskonale znosi przycinanie. Najlepiej robić to wiosną, ale część pędów można uciąć już w grudniu i wykorzystać je jako świąteczną dekorację (rośliny nie należy jednak nadmiernie przycinać, bo może gorzej znosić mróz).
Aby ostrokrzew, który jest rośliną dwupienną, owocował, w pobliżu krzewu żeńskiego musi się znajdować krzew męski.
W dobrych szkółkach można nabyć nie tylko efektowne, pokryte czerwonymi owocami odmiany żeńskie Blue Girl, Blue Princess czy Blue Angel, lecz także odmiany męskie: Blue Boy i Blue Prince. Aby krzewy żeńskie zawiązały jak najwięcej owoców, warto sadzić jeden krzew męski na pięć żeńskich.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty