Pies ogryzł korę


Pies ogryzł drzewko z kory. Na szczęście nie z całej, tylko przy ziemi. Jest to młoda wierzba ozdobna. Co teraz Jeżeli kora nie została ogryziona na całym obwodzie pnia, wystarczy pokryć ranę preparatem ochronnym i przyśpieszającym gojenie (można zastosować na przykład Lac Balsam) lub farbą emulsyjną z dodatkiem 1-2% Topsinu M.
Jeśli pies ogryzł korę dookoła pnia, przerwany został przepływ substancji odżywczych z korony do niższych partii drzewa. To spowoduje powolne zamieranie drzewa. Jeżeli uszkodzenie powstało nisko nad ziemią, można obsypać je żyznym podłożem tak, aby zakryć ranę. Wierzby łatwo tworzą korzenie (nawet fragment pędu wstawiony do wody z czasem się ukorzeni), jest więc prawdopodobne, że stanie się tak i w tym przypadku. Nowe korzenie wspomogą rozwój rośliny. Ozdobne odmiany wierzb często są szczepione na podkładkach. Uszkodzenie pnia może uaktywnić wzrost pędów z podkładki, które trzeba wycinać, by nie zagłuszyły odmiany szlachetnej.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty