Połączenia miedź-aluminium w instalacji grzewczej


Chcę kupić grzejniki aluminiowe. Instalacja jest miedziana. Spotkałem się z opinią o niekorzystnych procesach chemicznych w układzie miedź-aluminium. Jak zabezpieczyć się przed tym zjawiskiem? Czy lepszym rozwiązaniem są grzejniki stalowe? W gwarancji zaznaczono, że do instalacji kotła nie można wlewać żadnych płynów poza czystą wodą.

Połączenia miedź-aluminium są narażone na korozję elektrochemiczną. Wprawdzie woda w zamkniętej instalacji centralnego ogrzewania szybko się uzdatnia i gdy krąży w obiegu zamkniętym (nie jest często uzupełniana), niebezpieczeństwo korozji nie jest tak duże, ale i tak do wody w instalacjach mieszanych (miedź-aluminium) zaleca się dodawanie inhibitora korozji (środka spowalniającego proces korozji). Tymczasem w instrukcji kotła napisano, że w instalacji powinna być wyłącznie czysta woda. Szkoda byłoby z powodu niedotrzymania tego warunku stracić gwarancję na kocioł. Najlepiej więc zrezygnować z kupna grzejników aluminiowych, zwłaszcza że ma pan podobno stalowe, których – jeśli są w dobrym stanie – nie ma powodu wymieniać na nowe.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty