Płyty g-k na ścianie murowanej


Ponieważ ściany działowe w naszym domu nie były zbyt równe, zdecydowaliśmy się na wykończenie ich od wewnątrz suchym tynkiem. Płyty gipsowo-kartonowe pozwoliły osiągnąć gładką powierzchnię, a dzięki przyklejeniu ich do murów na placki gipsowe różnej grubości udało się usunąć wszystkie nierówności. Jedynym mankamentem tego rozwiązania, którego nie wzięliśmy wcześniej pod uwagę, są w wielu miejscach puste przestrzenie między ścianą a okładziną. Jak zatem powiesić szafki czy ciężki zegar wiszący, aby nie spadły razem z fragmentem płyty?
Kołki do zawieszenia szafki powinny być zamocowane w murze. Dlatego dobierając ich długość, trzeba uwzględnić to, że na przejście kołka przez płytę gipsowo-kartonową i warstwę kleju potrzeba dodatkowo około 2 cm. Z uwagi na większy wysięg takiego mocowania warto zwiększyć średnicę haka o jeden rozmiar w stosunku do wymagań producenta szafek. Jeżeli natomiast płyty gipsowo-kartonowe są odsunięte od ściany o 2-3 cm, aby nie używać bardzo masywnych haków, stosuje się mocowanie pośrednie – na przykład przykręconą do ściany, dobrze wysuszoną, oheblowaną deskę.
Wieszając szafki na przyściennej listwie montażowej, trzeba ją silnie docisnąć do płyty g-k. Będzie to możliwe jedynie wtedy, gdy przestrzeń pomiędzy płytą i murem będzie wypełniona ciągłą warstwą kleju gipsowego. Listwę można też przykręcić do elementu pośredniego – tak jak w przypadku mocowania przedstawionego na rysunku.


Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty