Sposób na brudne fugi


Chciałabym odnowić glazurę w kuchni i łazience. Jak odświeżyć fugi cementowe? Czym usunąć nagromadzony brud?

W sklepach są środki, którymi można skutecznie usunąć zanieczyszczenia. Przed zastosowaniem preparatu zawierającego kwasy warto sprawdzić, najlepiej w mało widocznym miejscu, czy nie uszkadza on struktury i barwy spoiny lub płytek.
Sposób użycia powinien być podany na opakowaniu. Zwykle preparat trzeba wymieszać z wodą w podanych przez producenta proporcjach. Potem należy przetrzeć fugi nasączoną w roztworze szmatką lub gąbką i – zależnie od szczegółowych zaleceń – pozostawić do wyschnięcia lub spłukać wodą.
Fugi można oczyścić, stosując:
- Środek do czyszczenia fug (Ultrament) – około 16 zł/0,5 l;
- Reno-spoinę (Kreisel) – 17,08 zł/0,5 l;
- HG czyste fugi (HG Polska) – 26 zł/0,5 l.
Do oczyszczenia fug ze śladów pleśni można zastosować:
- HG środek do usuwania pleśni (HG Polska) – 33 zł/0,5 l;
- Środek do usuwania pleśni bezchlorowy (Ultrament) – około 23 zł/0,5 l;
- Biosept (Kreisel) – 20,62 zł/0,5 l.
Odbarwienia fug w łazienkach lub kabinach prysznicowych często są spowodowane kamiennym osadem. Można go usunąć na przykład preparatem HG hagesan błękitny.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty