Wentylacja szamba


Mam niedużą działkę. Ze względu na możliwość łatwego dojazdu wozu asenizacyjnego szambo chcę umieścić od strony ulicy, najlepiej pod wjazdem do garażu. Czy w takiej sytuacji mogę zrezygnować z wywiewki w szambie? Czy wentylacja przez wywiewki na pionach kanalizacyjnych będzie wystarczająca? 
Zgodnie z przepisami bezodpływowy zbiornik na ścieki powinien mieć odpowietrzenie wyprowadzone co najmniej 0,5 m nad poziom terenu. Nie jest określona wymagana intensywność wentylacji ani sposób wykonania odpowietrzenia. Dobrze jest jednak – niezależnie od wentylacji pionu kanalizacyjnego – zrobić odpowietrzenie przy samym zbiorniku. W sytuacji gdy zbiornik znajduje się pod wjazdem do garażu, wyprowadzenie wywiewki bezpośrednio ze zbiornika jest z wiadomych powodów niemożliwe. Musi wystarczyć wentylacja przez pion kanalizacyjny i otwory w pokrywie szamba.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty