Wyloty z DGP


Chcę zrobić ogrzewanie kominkowe. Ciepło będzie rozprowadzane do pomieszczeń za pomocą wentylatora. Jaka powinna być odległość wylotów ciepłego powietrza od sufitu lub podłogi? 
Ponieważ powietrze w instalacji DGP jest ciepłe, korzystnie byłoby je nawiewać blisko podłogi. Wyloty kanałów dobrze jest umieścić kilkanaście centymetrów od niej, aby w ten sposób ograniczyć unoszenie kurzu, który się na niej gromadzi.
Zwykle jednak kanały z ciepłym powietrzem z kominka wygodniej jest doprowadzić do pomieszczeń górą. Ich wyloty trzeba wtedy umieścić w odległości kilkunastu centymetrów od sufitu, aby strumień powietrza nie „przyklejał” się do niego, tylko swobodnie przemieszczał w kierunku przeciwległej ściany pomieszczenia i tam opadał.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty