Zbiornik na olej w garażu


Czy dwupłaszczowy zbiornik na olej o pojemności do 1 m³ można postawić w garażu bez obudowywania go? Każdy mówi co innego, a potem mi tego nie odbiorą. W projekcie tego nie ma, ponieważ przewidywał ogrzewanie gazowe, ale zostało ono zmienione na olejowe.
.Olej opałowy może być przechowywany w bezciśnieniowych, stałych zbiornikach naziemnych i podziemnych przy budynku lub w przeznaczonych wyłącznie do tego pomieszczeniach technicznych w piwnicy lub na najniższej kondygnacji nadziemnej budynku. Trudno za takie uznać garaż.
Odstępstwo od tej zasady można poczynić w przypadku zbiorników mniejszych niż 1 m³. Wolno je umieścić w pomieszczeniu z kotłem (jeśli zbiornik jest dwupłaszczowy, nie musi stać w wannie wychwytującej), oddzielając go tylko ścianką o odpowiednich wymiarach. Jednak i w tym wypadku tym pomieszczeniem nie może być garaż, ponieważ ze względów przeciwpożarowych nie można w nim instalować kotła. 

Użycie zbiorników dwupłaszczowych (z płaszczem ze stali lub z tworzywa) zwalnia jedynie z obowiązku wybudowania wanny wychwytującej.

Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi