Zbiornik na olej w garażu


Czy dwupłaszczowy zbiornik na olej o pojemności do 1 m³ można postawić w garażu bez obudowywania go? Każdy mówi co innego, a potem mi tego nie odbiorą. W projekcie tego nie ma, ponieważ przewidywał ogrzewanie gazowe, ale zostało ono zmienione na olejowe.
.Olej opałowy może być przechowywany w bezciśnieniowych, stałych zbiornikach naziemnych i podziemnych przy budynku lub w przeznaczonych wyłącznie do tego pomieszczeniach technicznych w piwnicy lub na najniższej kondygnacji nadziemnej budynku. Trudno za takie uznać garaż.
Odstępstwo od tej zasady można poczynić w przypadku zbiorników mniejszych niż 1 m³. Wolno je umieścić w pomieszczeniu z kotłem (jeśli zbiornik jest dwupłaszczowy, nie musi stać w wannie wychwytującej), oddzielając go tylko ścianką o odpowiednich wymiarach. Jednak i w tym wypadku tym pomieszczeniem nie może być garaż, ponieważ ze względów przeciwpożarowych nie można w nim instalować kotła. 

Użycie zbiorników dwupłaszczowych (z płaszczem ze stali lub z tworzywa) zwalnia jedynie z obowiązku wybudowania wanny wychwytującej.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty