Czy róże miniaturowe można posadzić w ogrodzie?


(w końcu czerwca) dostałam trzy krzaczki róż miniaturowych w doniczkach. Chciałabym posadzić je w ogrodzie, ale nie wiem, czy się do tego nadają?
Róże miniaturowe dobrze aklimatyzują się w ogrodach. Najlepiej posadzić je w miejscu osłoniętym od wiatru i jasnym (lepiej jednak wystrzegać się nasłonecznionych przez cały dzień). Trzeba przygotować dołek większy i głębszy o kilka centymetrów od doniczki. Na dno można nasypać nieco kompostu. Następnie należy wydobyć różę z doniczki i umieścić bryłę korzeniową w dołku tak, aby – gdy lekko ugnieciemy ziemię wokół rośliny – jej szyjka korzeniowa (czyli miejsce, z którego wyrastają pędy) znalazła się na poziomie gruntu. Posadzoną różę trzeba obficie podlać i przez kolejne dni dbać, by gleba wokół niej była wilgotna. Gdy na wierzchołkach pędów pojawią się nowe liście, będzie to znak, że krzaczek się ukorzenił. Późną jesienią, kiedy temperatura spadnie poniżej -3°C, wokół nasady rośliny trzeba usypać kopczyk ziemi, a pędy okryć chochołem słomianym lub stroiszem, czyli gałązkami drzew iglastych. Wiosną, po ustąpieniu mrozów, okrycie należy zdjąć i rozgarnąć ziemię, usunąć pędy suche i niekształtne, a pozostałe przyciąć 5-10 cm nad ziemią. Róże miniaturowe kwitną w czerwcu i lipcu.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty