Dlaczego nie kwitną frezje?


Posadziłam w ogrodzie frezje, ładnie wyrosły i miały zdrowe liście, ale nie zakwitły. Dlaczego? W pierwszym roku po posadzeniu miały kwiaty. Jesienią wykopałam ich bulwy i przechowywałam przez zimę w temperaturze około 5°C, a posadziłam dopiero w połowie maja po przymrozkach.

Frezje pochodzą z Przylądka Dobrej Nadziei w Afryce Południowej, gdzie lata są gorące i suche, a zimy dość chłodne i deszczowe, ale bez mrozu. Do tego, by frezje zakwitły, ich bulwy potrzebują długiego okresu spoczynku w wysokiej temperaturze (pora letnia). Trudno o takie warunki w naszym klimacie. Dlatego w sprzedaży są specjalnie preparowane bulwy frezji, które w kontrolowanych warunkach przechowalni są poddawane przez kilka miesięcy działaniu temperatury około 30°C. Tylko takie mają szansę zakwitnąć po posadzeniu w ogrodzie. Z bulw przechowywanych samodzielnie najczęściej wyrastają tylko liście.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty