Dlaczego nie kwitną kosaćce bródkowe?


W październiku przesadziłam kosaćce bródkowe. Wydawało mi się, że w słonecznym miejscu będą się czuły lepiej, ale okazało się, że na wiosnę nie zakwitły. Dlaczego?

Kosaćce bródkowe, czyli irysy, mogą nie zakwitnąć albo kwitną słabo, jeśli zostaną przesadzone zbyt późno lub umieszczone zbyt głęboko w ziemi. Mogą rosnąć zarówno w słońcu, jak i w półcieniu (wtedy dłużej kwitną, a kwiaty mają intensywniejsze barwy), najlepiej się czują na glebach żyznych i przepuszczalnych. Dobrze znoszą suszę, nie powinna ona jednak trwać bardzo długo. Nie służy im gleba nieprzepuszczalna, zbyt wilgotna i kwaśna. Kosaćców nie należy przesadzać częściej niż co pięć lat, chyba że słabo rosną i marnie kwitną.
Najlepiej zrobić to w sierpniu. Należy wykopać kłącza i odciąć ostrym nożem ich części zewnętrzne, które są młodsze i zdrowe (środkowe lepiej wyrzucić). Każdy fragment kłącza przeznaczonego do sadzenia powinien mieć korzenie i liście. Miejsca cięcia dobrze jest przesypać miałkim węglem drzewnym, który zapobiegnie infekcjom. Przed posadzeniem roślin należy przyciąć najdłuższe korzenie i skrócić liście do jednej czwartej długości.
Kłącza sadzi się płytko, układając je poziomo, i tak, aby w jednej czwartej nie były przykryte ziemią.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty