Dlaczego w kuchni śmierdzi dymem?


Mieszkam w bliźniaku. Mam kłopoty z wentylacją w pionie kuchennym. Kiedy palę w piecu węglem, w kuchni czuć smród dymu. Kominy są czyszczone i drożne. Czy nieprzyjemny zapach może być spowodowany tym, że w tym roku poprawiano kominy i w kanale wentylacyjnym pseudofachowiec zrobił otwór tylko z jednej, a nie z dwóch stron, jak było poprzednio?

Wyloty kanałów dymowych wyprowadza się zgodnie z przepisami do góry, kanałów wentylacyjnych – na boki, na dwie strony (na przestrzał).
To dlatego, aby przy silnych poziomych podmuchach wiatru strumień powietrza wypływający z kanału wentylacyjnego nie był do niego z powrotem wpychany.
Taka sytuacja, nie dość że może pogorszyć skuteczność wentylacji, to jeszcze (i tak prawdopodobnie dzieje się w tym przypadku) wraz z powietrzem wdmuchiwanym przez wiatr do kanału wentylacyjnego może się dostawać dym z usytuowanego w pobliżu przewodu dymowego.
Źle zrobiony wylot z kanału wentylacyjnego może być powodem odczuwania smrodu dymu w kuchni, ale jeśli taka sytuacja ma miejsce stale, a nie tylko od czasu do czasu, należałoby poszukać jeszcze innej przyczyny takiego stanu rzeczy.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty