Energooszczędny dom marzeń. BudShow – pokaz budowy domu w trakcie targów Budma 2006


wystawcy i zwiedzający targi Budma 2006 w Poznaniu (24-27 stycznia) będą świadkami budowy jednorodzinnego domu modelowego.


Ta odważna formuła powstała z myślą o inwestorach indywidualnych, którzy planują budowę własnego domu. Inspirację dla nich będą stanowić zarówno rozwiązania architektoniczne, jak i prezentowane tam najbardziej energooszczędne materiały oraz urządzenia wraz z technologiami montażu.
Gdzie, jeśli nie na budowie, krzyżują się interesy inwestorów, dostawców materiałów budowlanych i wykonawców? Takie przekonanie towarzyszyło twórcom projektu BudShow – Międzynarodowym Targom Poznańskim oraz agencji reklamowej Ardo-Studio. Projekt pokazuje, w jaki sposób powstaje i jaki może być wymarzony dom polskiej rodziny.
BudShow ma krótką historię, ale już stał się ważnym wydarzeniem dla branży. Pierwszy dom modelowy w ramach tego przedsięwzięcia zaprezentowano publiczności w trakcie targów Budma 2005. W pionierską budowę zaangażowało się wówczas blisko 20 uznanych producentów – dostarczyli materiały budowlane i przysłali własne ekipy wykonawcze.
W powstałym w rekordowym tempie (trzy i pół tygodnia) piętrowym budynku o powierzchni użytkowej około 120 m² wykonano podłogi, tynki, zamontowano drzwi oraz okna. Dwuspadowy dach – zgodnie z projektem i ze sztuką budowlaną – pokryły izolacja, folia, łaty, dachówki i obróbki blacharskie. Zadbano również o szczegóły i realia. W otoczeniu domu znalazł się garaż, płot z klinkieru i bramy kute ze stali. Nie pominięto też takich elementów wykończenia, jak płytki na tarasie czy bruk na podjeździe. Słowem – dom modelowy jak się patrzy. Określenie „modelowy” oznaczało w tym przypadku „wzorcowy”. Tegoroczny scenariusz BudShow 2006 przedstawia się równie obiecująco. Każdego dnia targów w hali nr 4 będzie czynna ekspozycja domu modelowego podzielonego na trzy obszary: Dom energooszczędny, Dom w budowie, Dom gotowy. Formułę tego projektu podporządkowano promocji energooszczędnych materiałów budowlanych, urządzeń i technologii, które pozwalają zaoszczędzić jak najwięcej energii w trakcie eksploatacji. Ważnym elementem pokazu stanie się również edukacja wykonawcza; pamiętajmy, że od poprawnego wykonania prac budowlanych i instalatorskich zależy to, czy dom będzie ciepły, i to, ile energii trzeba będzie zużyć, by to osiągnąć. Ekspozycja będzie również prezentowana na targach Instalacje 2006 (28-31 marca).

Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi