Gaz w bezpiecznej odległości


Czy projektując przebieg mediów na działce, można skrzyżować linię gazową z linią energetyczną? Jeśli tak, to jakie powinny być odstępy?

Przewody gazowe niskiego i średniego ciśnienia muszą być prowadzone z zachowaniem tak zwanej strefy kontrolowanej o szerokości 1 m. Linia środkowa strefy pokrywa się z osią gazociągu. W strefie kontrolowanej nie należy wznosić budynków, urządzać składów i magazynów, sadzić drzew ani prowadzić działalności, która mogłaby zagrozić trwałości rurociągu. Jeśli gazociąg jest układany równolegle do podziemnego uzbrojenia, odległość między jego zewnętrzną powierzchnią i skrajnymi elementami uzbrojenia nie może być mniejsza niż 40 cm, a na skrzyżowaniach – niż 20 cm. Te odległości można zmniejszyć, jeżeli zastosuje się płyty izolujące lub inne środki zabezpieczające.


Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty