Gdzie posadzić wrzośce?


Słyszałam, że wrzośce krwiste nie muszą koniecznie rosnąć w kwaśnej glebie, inaczej niż wrzosy, do których są podobne. To prawda? Czy można je sadzić w cieniu? Czy trzeba je przycinać?

Wrzosiec krwisty faktycznie jest tolerancyjny w stosunku do podłoża – dobrze czuje się zarówno w glebie kwaśnej, jak i zwykłej ziemi ogrodowej. Najlepiej rośnie w miejscach słonecznych lub lekko ocienionych, ale nie w głębokim cieniu. Trzeba pamiętać, że nie jest zupełnie przystosowany do naszego klimatu (pochodzi z Europy Południowej i Środkowej, gdzie porasta ciepłe górskie stoki) i zimą może przemarzać lub wysychać. Dlatego należy dla niego przeznaczyć zaciszne i osłonięte od wiatru miejsce, a przed nadejściem mrozu lekko go okryć świerkowymi gałęziami. Wrzośca krwistego nie trzeba przycinać, ale można to zrobić po to, żeby nadać mu ładną formę. Zabieg ten należy przeprowadzić tuż po zakończeniu kwitnienia, ponieważ już w lipcu tworzą się zawiązki pąków kwiatowych na następny sezon. Zbyt późne przycięcie rośliny sprawi, że nie zakwitnie.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty