Jak podłączyć pompę wody centralnego ogrzewania?


Pompę można zainstalować zarówno na zasilaniu, jak i na powrocie. Pompa na powrocie będzie tłoczyła wodę o niższej temperaturze, co może być korzystne dla jej trwałości. Nowoczesne instalacje są jednak zazwyczaj zasilane wodą o niższych niż dawniej parametrach, więc miejsce nie ma już takiego znaczenia jak w instalacjach wysokotemperaturowych, zwłaszcza że maksymalna temperatura wody tłoczonej przez pompy obiegowe przeznaczone do centralnego ogrzewania może sięgać +110°C.
Pompa powinna być zamontowana zgodnie z kierunkiem przepływu wody. Strzałka wskazująca właściwe położenie znajduje się na obudowie. Oś pompy musi być w położeniu poziomym.
Przed i za pompą powinny być zainstalowane zawory odcinające, które umożliwiają wymontowanie jej w celu naprawy lub wymiany bez opróżniania instalacji z wody.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty