Jak zabezpieczyć trawę pampasową?


Posadziłam trawę pampasową, ale nie nie wiedziałam, że trzeba ją zabezpieczyć przed mrozem i uschła. Chcę ją posadzić ponownie. Jak pielęgnować tę roślinę?

Trawa pampasowa nie jest zupełnie odporna na mróz, dlatego w ogrodzie powinno się dla niej przeznaczyć zaciszne i ciepłe miejsce. Późną jesienią należy związać jej zaschnięte kępy sznurkiem, a boki i glebę wokół rośliny obsypać grubą warstwą liści. Wiosną, gdy ziemia rozmarznie i minie niebezpieczeństwo dużych mrozów, będzie można zdjąć okrywę z liści i przyciąć suche pędy. Wkrótce roślina wypuści nowe. Trawa pampasowa dobrze rośnie w przepuszczalnej, nawet suchej ziemi, natomiast bardzo nie lubi nadmiaru wilgoci. Zalegająca w glebie woda może być równie niebezpieczna jak mróz. Bardzo niekorzystnie wpływa na roślinę jesienią i wiosną w czasie roztopów. Jej nadmiar powoduje gnicie korzeni.
Bardzo ważne jest więc, żeby trawę pampasową sadzić w przepuszczalnym podłożu. Jeśli ziemia w ogrodzie jest ciężka, należy do niej dodać piasku (nawet w proporcji 1:1).

Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi