Jak zrobić nawiew do piwnicy


Kotłownia, w której ma być zainstalowany kocioł na eko-groszek, znajduje się w piwnicy. Piwnica jest wprawdzie w całości nad poziomem gruntu, ale chcę zrobić do niej nawiew w postaci tak zwanej zetki. Jaka powinna być średnica kanału dolotowego i jaka kratek zewnętrznej i wewnętrznej, jeśli kocioł będzie miał moc nieprzekraczającą 25 kW? Z czego zrobić taki kanał? Część pionowa zetki ma być prowadzona po zewnętrznej ścianie domu.

Zetkę można zrobić z rury z PCW lub kupić gotową z tworzywa albo metalową.
Powierzchnia kanału i otworu nawiewnego musi wynosić co najmniej 200 cm2 (gdy otwór jest zakończony kratką o małych oczkach, powinien mieć w rzeczywistości większą powierzchnię uwzględniającą jej częściowe przesłonięcie przez pręty kratki).
Średnica okrągłego przewodu nie może być mniejsza niż 80 mm.
Zimą, przy silnych mrozach, powietrze dostające się do kotłowni przez otwór nawiewny może mieć bardzo niską temperaturę. Nie powinno więc być skierowane na przykład bezpośrednio na rurę z zimną wodą, bo może doprowadzić do zamarznięcia wody w jej wnętrzu i w rezultacie awarii. Otwór nie może mieć żadnego zamknięcia.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty