Jaka woda do c.o.


Czym napełnić otwartą instalację centralnego ogrzewania? Czy wodą z wodociągu, czy może destylowaną?

Instalacji nie powinno się napełniać wodą destylowaną, ponieważ jej pH jest niższe, niż wymagane dla instalacji centralnego ogrzewania, i po jakimś czasie będzie ona działała korozyjnie na stalowe, aluminiowe i miedziane elementy instalacji. Najlepiej napełnić ją wodą z wodociągu. Woda krąży w obiegu zamkniętym i w krótkim czasie sama się uzdatnia (osiąga pH = 8), tak że staje się obojętna dla elementów instalacji. Do wody można dodać inhibitor korozji, który spowolni procesy korozyjne. Wcześniej jednak trzeba sprawdzić, czy producent systemu instalacyjnego lub kotła c.o. dopuszcza taką możliwość.
Nie należy opróżniać instalacji z wody po zakończeniu sezonu grzewczego. Trzeba też do minimum ograniczyć ubytki wody z instalacji, czyli zadbać o to, by była szczelna. W przypadku instalacji z otwartym naczyniem wzbiorczym, gdzie następuje odparowanie wody, ubytki nie powinny przekraczać 10% całkowitej ilości wody w instalacji.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty