Otwór w ścianie działowej


Odziedziczyłem dom, w którym przeprowadzam generalny remont. Chciałbym wykuć otwór drzwiowy w ceglanej ścianie działowej między pokojem dziennym a kuchnią. Pomieszczenia mają 3 m wysokości, a planowany otwór ma mieć wymiary 90x200 cm. Jak zabezpieczyć nadproże nad otworem?

W tak wysokim pomieszczeniu w ścianie można wykuć otwór o planowanych wymiarach, nie stosując żadnych wzmocnień. Prawidłowe wiązania cegieł w murze i nośność zaprawy wystarczą, żeby utrzymać fragment ściany nad otworem, kiedy jego wysokość jest nie mniejsza niż wysokość trójkąta równobocznego o boku równym szerokości otworu. Dla pomieszczenia o wysokości 3 m bezpieczna wysokość otworu szerokości 90 cm to 222 cm, więc planowane 200 cm jest wartością bezpieczną.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty