Brak wywiewek


W domu, który kupiłem, nie ma odpowietrzania (lub, jak mówią niektórzy, napowietrzania) pionów kanalizacyjnych, mimo że w projekcie jest wyraźnie napisane, że „piony kanalizacyjne muszą być wyposażone w rury wywiewne wyprowadzone nad dach oraz czyszczaki zamontowane możliwie najniżej na każdym pionie”. Co mam teraz z tym zrobić?

Brak wentylacji pionów kanalizacyjnych to poważny błąd. Jego konsekwencją będzie powstawanie podciśnienia w przewodach kanalizacyjnych (na przykład podczas spuszczania wody w misce ustępowej) i wysysanie wody z syfonów przyborów sanitarnych znajdujących się powyżej. Przez opróżnione syfony do pomieszczeń będą się przedostawały nieprzyjemne zapachy z instalacji. Zamiast rur wywiewnych wyprowadzonych ponad dach można zamontować na pionach tak zwane zawory napowietrzające, które otwierają się w momencie powstania podciśnienia w odcinku przewodu kanalizacyjnego, wyrównują ciśnienie i w ten sposób nie dopuszczają do wyssania wody z syfonów. Nie powinno się jednak zakończyć w ten sposób wszystkich pionów w domu. Przynajmniej jeden, najbardziej oddalony od przykanalika (odcinka łączącego wewnętrzną instalację kanalizacyjną z siecią kanalizacyjną), musi być wyprowadzony ponad dach i zakończony wywiewką.

Co najmniej jeden pion kanalizacyjny musi być zakończony wywiewką ponad dachem. Pozostałe mogą być ewentualnie wyposażone w zawory napowietrzające.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty