Czego nie lubią lilie wodne


Czy to prawda, że lilie wodne nie lubią moczenia liści? Chciałam zainsta- lować w oczku wodnym fontannę, ale sąsiadka powiedziała, że to zaszkodzi roślinom.

Lilie wodne, zwane fachowo grzybieniami, rzeczywiście źle reagują na ciągłe moczenie wierzchniej strony liści i kwiatów. Lepiej więc sadzić je poza zasięgiem kropel wody spadających z fontann czy rozpryskujących się na kamiennych kaskadach. Rośliny te nie lubią także szybkiego i wartkiego nurtu. W niesprzyjających warunkach gorzej rosną, słabiej kwitną i są częściej atakowane przez szkodniki. Dlatego najlepiej sadzić je na otwartej przestrzeni, w nasłonecznionej części zbiornika (w cieniu grzybienie mają drobniejsze i bledsze kwiaty lub wcale nie kwitną). (eb-g)

W sprzyjających warunkach kwiaty wielu odmian lilii wodnych rozwijają się przez całe lato

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty