Czym można zastąpić rury spustowe?


Jeśli okap wystaje minimum 50 cm poza elewacje, można zrezygnować z orynnowania. Z rur spustowych można jednak zrezygnować nawet wtedy, gdy okap jest mniejszy. Pionowe spusty, które najczęściej nie są ozdobą budynku, mogą zastąpić łańcuchy lub rzygacze.
Łańcuch trzeba przymocować do rynny albo przewlec przez odpływ. Musi on być napięty (pod kątem 90° do ziemi), wtedy woda będzie po nim sprawnie spływała, nie rozpryskując się na boki. Jego dolny koniec powinno się zabetonować w ziemi w bezpiecznej odległości od ściany domu (około 50 cm).
Rzygacze to ozdobne zakończenie rynny w postaci głów zwierząt lub baśniowych postaci z otwartymi ustami, przez które wylewa się woda. Wykonywane są z metalu – stali lub miedzi. Montuje się je na końcach rynien tam, gdzie standardowo zamyka się je zaślepką. Jeśli się zdecydujemy na zamontowanie rzygacza, trzeba będzie wysunąć rynnę o 50 cm poza połać.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty