Dach i kolektor dobre połączenie


Kolektor można zamontować na dachu na różne sposoby: na pokryciu, zamiast części pokrycia, na specjalnej konstrukcji. Zawsze w pierwszej kolejności trzeba brać pod uwagę najlepsze ustawienie względem słońca.


Kolektory płaskie najczęściej montuje się na pokryciu dachowym. W ten sposób łatwo je zainstalować również w istniejącym domu. Trzeba tylko wybrać najkorzystniejsze ustawienie względem słońca.
Autor: VIESSMANN
Jeśli nachylenie dachu względem słońca lub inne powody nie pozwalają na zamontowanie kolektora bezpośrednio na płaszczyźnie dachu, można go przymocować do specjalnej konstrukcji nośnej.
Autor: MAKROTERM
Również na dachu – w podobny sposób jak płaskie – można zamontować kolektory próżniowe. Jeśli chodzi o ustawienie względem słońca, są mniej wymagające od płaskich.
Autor: MAKROTERMSpecjalna konstrukcja niektórych kolektorów umożliwia harmonijne połączenie ich z oknami połaciowymi i zintegrowanie całości z dachem.
Autor: VELUX
Pod kolektorem zamontowanym w dachu nie ma fragmentu pokrycia. Konieczne jest więc bardzo dokładne uszczelnienie płaszczyzny wokół kolektora, aby podczas opadów pod pokrycie nie dostała się woda.
Autor: JUNKERS

Autor: ROTO

Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi