Fundament z bloczków keramzytobetonowych


Chciałbym się dowiedzieć, czy z bloczków keramzytobetonowych szerokości 24 cm można wymurować ściany fundamentowe? A jeśli tak, to czy trzeba je wówczas ocieplić i zaizolować przeciwwilgociowo?

Lite bloczki keramzytobetonowe to dobry materiał na ściany fundamentowe. Są lżejsze niż tradycyjne elementy betonowe i mają niższy współczynnik przewodzenia λ – 0,42 W/(m·K). Dzięki temu ściana fundamentowa nie wymaga docieplania, choć oczywiście można ją obłożyć kilkucentymetrową warstwą styropianu lub nienasiąkliwej wełny mineralnej. Izolację przeciwwilgociową układa się natomiast niezależnie od wybranej technologii wykonania fundamentów – poziomą na ławach fundamentowych i pionową na całej powierzchni ścian fundamentowych. Wybór materiału izolacyjnego i sposób jego ułożenia zależą od warunków gruntowo-wodnych panujących na działce.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty