Lepsze grzejniki stalowe


Mam zamiar kupić grzejniki aluminiowe i zainstalować je w instalacji miedzianej. Spotkałem się z opinią o powstawaniu procesów chemicznych w układzie aluminium-miedź. Jak zabezpieczyć się przed tym niepożądanym zjawiskiem? Może lepszym rozwiązaniem są grzejniki stalowe (takie jak miałem dotychczas)? W gwarancji kotła jest powiedziane, że do instalacji kotła nie mogę wlewać innych płynów niż czysta woda, natomiast producent grzejników polecił mi, żebym przypomniał instalatorowi o zastosowaniu inhibitora korozji. Co to jest?

Połączenia miedź-aluminium są narażone na korozję elektrochemiczną. Wprawdzie woda w instalacji centralnego ogrzewania szybko się uzdatnia i gdy krąży w obiegu zamkniętym (zabezpieczonym przeponowym naczyniem wzbiorczym), i nie jest często uzupełniana, niebezpieczeństwo korozji nie jest tak duże. Mimo to zaleca się dodawanie do wody, którą napełnia się takie instalacje, inhibitora korozji (środka spowalniającego proces korozji). Często jednak zdarza się, tak jak w tym przypadku, że producent kotła zakazuje napełniania instalacji innymi płynami niż czysta woda pod groźbą utraty gwarancji na urządzenie. W takiej sytuacji bezpieczniej jest nie instalować grzejników aluminiowych, ale zostać przy stalowych. Zresztą, jeśli nie są zniszczone, w ogóle nie ma powodu, by je wymieniać.
.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty