Portki w kominie


Chcę zainstalować kominek z wkładem, ale mam problem z wielkością przewodu kominowego. W kominie, obok którego ma stanąć kominek, są wprawdzie dwa wolne przewody, ale o wymiarach 14 x 14 cm każdy. Są więc za małe do podłączenia mojego kominka. Czy można wykorzystać je do odprowadzenia dymu z kominka? Jeśli tak, to w jaki sposób to zrobić?

Odpowiednią wielkość przewodu kominowego można uzyskać, łącząc w specjalny sposób dwa sąsiednie przewody kominowe. Ponieważ kominek ma być z wkładem, w każdym z przewodów powinno się zainstalować wkład ze stali kwasoodpornej przeznaczony do urządzeń grzewczych na paliwa stałe. Odcinek około 1 m bezpośrednio za kominkiem należy rozkuć i zainstalować w nim tak zwane portki, czyli rodzaj trójnika, którego wyloty mają średnicę równą średnicy wkładów wsuniętych do przewodów kominowych, a wlot – średnicę dopasowaną do wielkości czopucha kominka i jego mocy. To powinno rozwiązać problem zbyt małej średnicy dostępnych przewodów kominowych.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty