Rośliny między płytami


Między luźno ułożonymi płytami piaskowca tworzącymi nawierzchnię wokół małego zbiornika wodnego chciałbym posadzić różne niskie rośliny. Przejście to jest dobrze oświetlone i nie będzie intensywnie deptane. Jakie rośliny wybrać?
W szczelinach między elementami tworzącymi nawierzchnię w ogrodzie będą dobrze rosły: aceny, goździczniki skalnicowe, karmniki ościste, macierzanki (można posadzić kilka gatunków i odmian różniących się zabarwieniem liści i kwiatów), płomyki szydlaste, skalnice i tojeście rozesłane. Przed umieszczeniem roślin w nawierzchni trzeba przygotować miejsce. W tym celu przestrzenie między płytami należy wypełnić ziemią kompostową wymieszaną z piaskiem w proporcji 1:1 i w tak przygotowane podłoże posiać lub posadzić rośliny, pomagając sobie szpikulcem do rozsady albo nożem. Trzeba pamiętać o regularnym podlewaniu roślin.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty