Rośliny na wapienny murek


Wiadomo, że w sąsiedztwie skał wapiennych lepiej nie sadzić roślin lubiących kwaśne podłoże, ale nigdzie nie znalazłam informacji, jakie rośliny są na takie miejsca szczególnie polecane. Mam w ogrodzie murki z wapienia i chciałabym obsadzić je roślinami. Jakie wybrać?

Wzorce najlepiej czerpać z natury. W pobliżu skał wapiennych dobrze będą się czuły rośliny górskie porastające wapienne zbocza. Jeżeli jednak gleba w ogrodzie jest kwaśna, nie wystarczy sąsiedztwo takich skał, lecz przed posadzeniem roślin warto zwapnować ziemię, dodając do niej na przykład mielonego dolomitu. Najlepiej, jeśli podłoże ma odczyn zasadowy o pH 7,5-8. W takich warunkach dobrze będą rosły: aster alpejski, bodziszek dalmacki, dębik ośmiopłatkowy, dziewięćsił bezłodygowy, dzwonek karpacki, goryczka bezłodygowa, kupidynek błękitny, lawenda wąskolistna, łyszczec rozesłany i skalny, mydlnica bazyliowata, orlik alpejski, posłonek ogrodowy, rogownica kutnerowata, sasanka zwyczajna, szarotka alpejska.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty