Serduszka okazała


Gdzieś przeczytałam, że serduszka okazała zamiera po przekwitnięciu i drzemie pod ziemią do następnej wiosny. Tymczasem moja miała bujne liście przez całe lato. Czy coś jest z nią nie w porządku, czy informacje o tej roślinie, które przeczytałam, były nieścisłe?

Serduszka okazała po przekwitnięciu najczęściej zaczyna zasychać już w połowie lata i po pewnym czasie „znika” z powierzchni ziemi, przechodząc w stan spoczynku. Jeśli jednak rośnie ona w wilgotnym i chłodnym miejscu (przede wszystkim w cieniu), zdarza się, że nie zamiera po przekwitnięciu, a niekiedy nawet powtarza kwitnienie jesienią.Serduszka okazała (różowe kwiaty) i chaber górski (fioletowe kwiaty) na cienistej rabacie.
Autor: Piotr Gorączko

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty