Woda w przewodzie wentylacyjnym


Mam w kuchni wentylację w suficie połączoną z kominkiem ceramicznym w dachówce. Połączenie wykonano z rury spiroflex (nieocieplonej); rura biegnie przez strych, również nieocieplony. Ostatnio na suficie pojawił się grzyb, a po zdjęciu kratki z kanału wentylacyjnego wylało się pół szklanki wody. Dodatkowo rura na strychu nie biegnie pionowo, tylko w kształcie litery S. Czy przyczyną zawilgocenia jest brak pionu, brak ocieplenia, czy coś innego? Gotuję sporadycznie, a w kuchni nie ma okapu.
Prawidłowo wykonany przewód wentylacji grawitacyjnej powinien biec pionowo w górę. Lekkie odchylenie od pionu nie jest jednak tak dużym nieszczęściem, jak brak ocieplenia przewodu.
Ciepłe powietrze z wnętrza domu, przepływając przez kanał wentylacyjny biegnący przez nieocieplony strych, ochładza się i wykrapla się z niego para wodna. Zjawisko będzie przebiegało tym intensywniej, im większa będzie różnica między temperaturą powietrza wywiewanego a temperaturą na strychu. Ocieplenie przewodu, na przykład poprzez owinięcie go warstwą wełny mineralnej, powinno poprawić sytuację.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty