Zbiornik na ścieki


Projekt przewiduje odprowadzenie ścieków do szczelnego zbiornika. Czy taki zbiornik można wykonać samodzielnie, czy też trzeba kupić gotowy z atestem? Szambo będzie potrzebne tylko pewien czas, ponieważ w planach jest budowa sieci kanalizacyjnej.

Szambo można zrobić samodzielnie z kręgów lub nawet bloczków. Można też kupić gotowy zbiornik wykonany z tworzywa sztucznego (najczęściej z polietylenu o wysokiej gęstości lub z żywicy poliestrowej zbrojonej włóknem szklanym) albo z zagęszczonego żelbetu. Zbiornik z tworzywa trzeba napełnić wodą przed zasypaniem, aby nie został zgnieciony pod naporem ziemi.
Bez względu na rodzaj zbiornika wykonanie szamba wymaga uzyskania pozwolenia na budowę. W tym celu trzeba złożyć w starostwie wniosek o wydanie takiego pozwolenia. Formalności związane z budową szamba są zazwyczaj załatwiane łącznie z pozwoleniem na budowę domu. Jeśli dom ma być w niedalekiej przyszłości podłączony do kanalizacji, można zrobić zbiornik z kręgów i wykorzystać go później (po wypłukaniu i częściowym zasypaniu) jako studzienkę rewizyjną.

Do posadowienia zbiornika żelbetowego – ze względu na jego dużą masę – trzeba użyć dźwigu.
Autor: Łukasz Kozłowski

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty