Zbyt szczelny dom


Przewody wentylacyjne w moim domu zamiast wyciągać – wdmuchują powietrze do środka. Z tego powodu jest zimno, więc pozatykaliśmy kratki wentylacyjne. Na dłuższą metę jednak tak być nie może. Kominiarz powiedział, że dom jest zbyt szczelny. Rzeczywiście – gdy okno jest otwarte, kominy ciągną bez zarzutu, po zamknięciu nawiewają jak dmuchawy. Co o tym myślicie?

Myślimy, że kominiarz miał rację. Dobrze wybudowane i sprawne kanały wentylacji grawitacyjnej nie zapewnią skutecznej wymiany powietrza w pomieszczeniu, jeśli nie będzie do niego dopływała dostateczna ilość powietrza z zewnątrz. Najlepszym dowodem na to jest natychmiastowa poprawa jakości działania wentylacji po otwarciu okna. Aby w przyszłości uniknąć podobnych problemów, trzeba zapewnić stały dopływ powietrza wentylacyjnego do pomieszczeń, niezależny od otwarcia okien. Na przykład montując w nich nawiewniki o ręcznej lub – jeszcze lepiej – automatycznej regulacji.

Nawiewniki w oknach zapewnią dopływ powietrza do pomieszczeń. Wtedy nie będzie ono wciągane przez kanały wentylacyjne.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty